e
sv

Fortnite Oynama ve Dikkat Etmesi Gerekenler

Fortnite 8. Sezon Mantar Etkinliği
avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fortnite Oynama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!!

Fortnite Oynama ve Dikkat Edilmesi Gerekenler! Oyununa yeni başlayanlar için rehberlik edecek yazımıza göz atın. Fortnite oyununa başlamanın yolları, oyunda dikkatli olunması gerekilen konuları bu yazı sonunda öğrenebilirsiniz. Gerek dünya çapında gerekse ülkemizde bir çok oyuncusu bulunan oyun ve hakkında bilmesi gereken detayları sizler için araştırdık.Fortnite Oynamak!!

Oyun dünyasında her geçen gün karşımıza yeni oyunların çıktığını görmekteyiz. Son zamanların en popüler oyunları arasında ilk sıralarda Fortnite oyunu yer almaktadır. Bu yüzden, Fortnite oynamak hakkında genel bilgilendirmeye bakabilirsiniz. Eminim ki bu konu hakkında çokça kişi araştırma yapmaktadır. Bu soruya cevap vermeden önce ilk olarak sizlere oyun hakkında bazı bilgiler verelim. Birçok kişi Fortnite oyununun bir battle royale (BR) oyunu olduğunu düşünmekte. Fakat oyun için böyle bir durum söz konusu değildir. Oyunda dört kişiye kadar takım kurma ve sayısız şekilde görev yapma imkanınız bulunmaktadır. Yalnız oyunun temelini oluşturan Save The World kısmı hala yapım aşamasında olan bir kısımdır. Bu bölüm tamamlandığı zaman ücretsiz olarak oynanabilecek konuma gelecektir. Oyuna ulaşmak için Google Play kullanabilirsiniz. Peki bu bölün nedir?Fortnite Save The World Bölümü!

Fortnite nasıl oynanır! Noktasında oyunun detayları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Aslında Fortnite Minecraft ile Left 4’ün karışımı olan bir oyundur. Bu oyunu tek başınıza oynama imkanınız olduğu gibi 4 arkadaşınızla beraber de oynayabilirsiniz. Oyunda yer alan Save The World bölümünde sizin düşmanınız ise zombiye benzeyen yaratıklar olacaktır. Oyunun temel amacı ise; rastgele oluşturulmuş olan haritalarda hem kendinize kaynak toplamanız hem de görevin gerektirmiş olduğu yapıyı inşa etmenizdir. Bu evrede size saldırıya geçen düşman dalgalarını da püskürtme imkanınız bulunacaktır. Save The World bölümü oyunu sadece BR özelliği ile tanıyan kişilerin hayal edemeyecekleri kadar geniş bir içeriğe sahiptir. Bütün bunlar hakkında bilgi sahibi olduğunuz zaman Fortnite nasıl oynanır! Sorusunun cevabını daha rahat bir şekilde kavrayabilirsiniz.

Fortnite Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Hangi oyunu oynuyor olursanız olun bazı noktalara dikkat etmediğiniz sürece oyunda istediğiniz sonucu elde etme imkanınız çok düşük olacaktır. Fortnite nasıl oynanır sorusunu soran kişilerin oyunu oynarken dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Bu noktalar şu şekilde:

1-Popüler olan alanlara iniş yapmayın: Oyun başladığı sırada ilk olarak paraşüt ile gökten yere doğru süzülürsünüz. Bu iniş sırasında dikkatli olmalı ve olabildiğince kalabalık olan yerlere iniş yapmamalısınız. Oyunu kazanmak için uzun süre hayatta kalmalısınız. Bu yüzden agresif dövüşün olduğu alanlardan uzak durmalısınız.

2-Sürekli ateş etmeyin: Fortnite nasıl oynanır diye soran kişiler genellikle ilk etapta acemi oldukları için her gördüklerine ateş etmektedir. Bu oyunda 100 oyuncu olduğunu ve ortamın bir savaş alanı gibi olduğunu unutmayın. Bu yüzden olabildiğince sakin oynamaya dikkat etmelisiniz.

3-Elinizden geldiğince çevreyi yağmalayabilirsiniz: İlk olarak kendi güvenliğinizi garanti altına aldıktan ve buna önem verdikten sonra çevreyi dolaşmaya başlayabilirsiniz. Çevreye dolaşırken yağmalamayı unutmamalısınız. Unutmayın! Ekipman sayınız ne kadar yüksek ise; kazanma ihtimaliniz o kadar artış gösterecektir. Kaynak toplamaya özen gösterin ve bunun için gerekirse çevrenizdeki bütün yapıları kontrol edin.

4-Toplu savaşlara girmemeye çalışın:

Birçok oyuncu için bu durum can sıkıcı gelmektedir. O zaman oynamanın da bir anlamı olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat toplu şekilde yapılan savaşlar sizin için çok tehlikeli olabilir. En ufak bir dikkat dağınıklığında size kurulan tuzakları göremeyebilirsiniz. Toplu savaşa giren oyuncuların %90’ı bu savaşlarda ölmektedir.5-Takımınızla beraber hareket etmeye özen gösterin: Oyunda genellikle tek olmak faydalıdır. Fakat oyuna arkadaşlarınızla beraber girdiyseniz buna da dikkat etmeniz gerekir. Takım olarak oynamak tek başına oynamaya göre daha avantajıdır.

6-Sesleri dinleyin: Arkanızda size karşı kurulmuş olan oyunları göremeyebilirsiniz. Fakat bunları duyma imkanınız vardır. Bu yüzden oyunları oynadığınız sırada sesi kısmak yerine en iyi şekilde dinlemeye ve anlamaya özen gösterin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Big Farm: Mobil Hasat

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478