e
sv

Candy Crush Saga: Şeker Çılgınlığı Nedir!!

candy-crush-saga
avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Candy Cursh Saga: Şeker Çılgınlığı Nedir!!

Sizlere bu yazımızda Candy Crush Saga: Şeker Çılgınlığı, hakkında araştırdıklarımızı sunacağız. Eminim ki hemen hemen her yaş grubunun beğenisi ve ilgi odağında . Candy Crush Saga: King.com tarafından geliştirilmiş bulmaca ve beceriye dayalı bir oyun türüdür. Oyun Facebook entegreli bir oyun olmakla beraber geniş bir oyuncu kitlesine de sahip. Android ve İOS destekli cihazlara indirip çılgınlık yapmak hiçte zor değil. Google Play Store üzerinden indirmek için tıkla.

candy crush 2

Candy Crush Saga: Şeker Çılgınlığı’nın Nasıl Oynanır!!

Oyunda farklı renkte şekerler veya nesneler yer almaktadır. Var olan bu şeker veya nesneleri üçlü olarak yatay veya dikey şekilde denk getirerek  patlatma üzerine kurulu bir oyundur. Bazı özellikli nesnelerle şekerlerin yerlerini değiştirmektesiniz. Patlattığınız yatay veya dikey biçimdeki şekerler patlar ve yerlerine üstten şekerler düşer. Bu işlem yapılarak yani şekerler patlatılarak puan kazanır ve seviye atlarsınız. Seviye atlattıkça oyunda zorlaşmaya başlar.

Canlarınız biterse!!

Diğer birçok oyun gibi can esasına dayalıdır. Canlarınız biterse oyunu devam ettiremiyorsunuz. Oyunda ki seviyeler puan esaslı ve her seviyede farklı patlatma metodu istenmekte. Oyunda çeşitli nesneleri kullanarak; şekerin yerini değiştirebilir veya patlatmak istediğimiz yatay ya da dikey  şeker bütününü birden patlatma imkanı sunar.

candy-crush-saga Nedir 

Candy Crush Saga: Şeker Çılgınlığı’nda her geçtiğiniz seviye için birden üçe kadar yıldız toplarsınız. Yıldız alamazsanız veya bölümü geçemezseniz canlardan biri gider ve yeniden denenmesi istenmekte. Can süresi dolmasını beklemek istemeyenler için satın alma yapılarak canlar doldurulur ve oyuna kaldığı yerden devam etme şansı sunulmakta.

Candy Crush Saga: seksenli yılların Tetris ve Bubble Bobble gibi oyunlarla benzerlik göstermekte, bu oyunlara teşekkür borcu olduğu bile söylenebilir. Kısaca söylemek veya tabiri caizse zaman öldürmede en iyi oyunlar arasında diyebiliriz. Oyunu facebook ile entegre ederek arkadaşınız ile aranızdaki skor tablosunu görebilmektesiniz. Şunu da söylemekte fayda var ki küçük yaşta çocuklar için ebeveyn kontrolü olmasını şart çünkü oyun çok fazla vakit geçirmekte ve bu küçük yaş grupları için pek te iyi bir durum olduğu söylenemez.

Sizde şeker çılgınlığı yaşamak istiyorsanız hemen indirin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Pokemon GO Smeargle Nasıl Yakalanır?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478