e
sv

PUBG Mobile: Haritalar

avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Mobile: Haritalar

PUBG Mobile: Haritalar! Oyunda şuana kadar oyunculara sunulan beş harita bulunmakta. Bu haritaları sıralayacak olursak; Erengel, Miramer, Sahnok, Vıkendi ve Livik yer almakta. Bu haritaların, gerek yüz ölçümü gerek karmaşıklığı veya saklanmak için bakacak olursak. Bazı haritalarda düşmanı fark etmek zor veya düşmana yem olmak için çok çıplak bir görüntüye sahip olmakta. Kısaca her harita kendi içinde özelliği bulunmakta. PUBG Mobile: Haritalar hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımız sonunda bulacaksınız. Şimdi haritaları tek tek inceleyelim: 

PUBG: Erengel Haritası

Pubg Erengel

Oyunun ilk haritası olması çokça oynanan bir harita. Haritaya genel olarak baktığımızda iki adadan oluşmakta ve bu iki adayı birbirine bağlayan iki köprü bulunmakta. Büyüklük olarak bakıldığında Miramer ile aynı özellikte olmasına rağmen Erengel’da daha çok oyun alanı sunulmakta. Gerek çatışma gerekse loot bakımından oldukça aksiyonlu bir haritadır. Haritada; açık hava, bulutlu hava, yağmur, gün batımı ve sisli hava durumları mevcut.

Oyunu Google Play üzerinden indirmek için tıkla!

Erengel haritasında oynuyorsanız ve erkenden lobiye dönmek istemiyorsanız; Georgopol, Military, Pochinki gibi yüksek çatışmalı yerlerden uzak durun. Fakat şunuda söylemek gerekir ki en çatışmalı alanlar aynı zamanda en iyi  loot alanları arasında yer almakta.

PUBG: Miramer Haritası

Pubg Miramer

Bu harita oyuncular arasında kısaca oluşumu Meksika’dan alınan çöl haritası denilmekte. Çöl her zaman kurak ve çatışmalı olmuştur nitekim Miramer Haritası da böyle. Yahşi batı filmlerini aratmayacak pusu kurma yerleri bulunmakta. Saklanmak için çok bir şey bulunmadığı için, uzak mesafeden öldürmek veya öldürülmek oldukça kolay olacak. Bazı bölgeler yoğun olmakla beraber bazen de ıssız ada da araç bulmak dahi zorlaşmakta.

Uzak durmanızı tavsiye ettiğimiz yerler, oyun sonu oyuncuysanız yani; Los Leones, El Pozo, Pecado, Chumacera, San Martin ve Hacienda del Patron gelmekte. Bu yerlere çok kişi atlamakta ve lobiye dönmeniz hiç zor olmayacaktır.

PUBG: Sanhok Haritası

Pubg Sanhok

Erengel’e benzer ada şeklinde ve balta girmemiş orman görüntüsüne sahiptir. Harita üç adan oluşmakta ve köprülerle birbirine bağlanmış durumda. Yakın çatışma veya keskin nişancı olarak oynamak için en ideal harita diyebiliriz. Haritanın küçük olması oyunun erken bitmesine olanak tanır. Yağmurlu veya sisli bir oyun deneyimi sunar. Eğimli sessiz ve ormanlık bir ormanda hayatta kalmak hiç kolay olmayacak.

Çatışmaktan kaçınıyorsanız; Bootcamp, Ruins, Cave ve Paradise Resort gibi yerlerden kaçmalı veya pusuda kalmalısınız.

PUBG: Vıkendi Haritası

Pubg Vıkendi

Sibirya soğuklarının hakim olduğu bu harita 2018 yılı sonlarında oyuna dahil edildi. Karlı bir havada çatışmak ya da ay ışığında pusuda beklemek oldukça zevkli olacaktır. Dezavantajı ne diye bakacak olursak; karda yürüdüğümüzde ayak izlerimizin belli olacağını unutmamak gerek. Ayak izi ölümle sonuçlanmakta.

Ay ışığında buzlu bir taşta yüzüstü bekliyor, AWM elinde ve düşmanın son baktığı kişi sen olabilirsin.

PUBG: Livik Haritası

Pubg Livik

Bu harita oyunu yeni dahil olan bir harita olmasına rağmen oyuncu sayısı oldukça çok. Bunun nedeni haritanın küçük silahların çok, yüksek aksiyon ve mücadelenin kısa sürmesine bağlı. Harita oldukça renkli bir görünüme sahip olmakta. Diğer bütün haritalarda olduğu gibi bu haritada da yüksek atış sağlayan silahlar ve diğer  silahlar yer almakta. Maç kısa sürsün, loot bol olsun ama aksiyon bol olsun diyorsan tam sana göre.

Ayrıca son olarak gelen Karakin Haritası için sitemizi takipte kalın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile: AirDrop

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478