e
sv

League Of Legeds Nedir ve Nasıl Oynanır!!

League Of Legends
avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 League Of Legends Nedir ve Nasıl Oynanır!!

League Of Legends; oyun ilk olarak 2008’de tanıtımı yapıldı ve 27 Ekim 2009’da ücretsiz bir şekilde  oyun severlerle tanıştı. League Of Legends bir strateji oyunu ve Rio Games tarafından oyun piyasasına sunulmakta. Sanal dünyası en çok oynanan oyunlar arasında yerini buldu bunun yanı sıra ülkemizde de büyük bir oyuncu kitlesine sahip.

League Of Legends

Strateji yapılarak oynan ve dört koridor olarak ayrılan harita mevcut. Koridorlarda ilerleyip minyon veya rakibi öldürme üzerine kurulu bir sistem. Oyunda ama galibiyet yani kuleleri yıkmak ve  rakibi saf dışı bırakmak istenmekte. Oramanda ise çeşitli yaratıkları öldürerek güç kaznırsın.Öneöli ormanlar mavi ve kırmızıdır. League Of Legends‘te birçok karakter ve her birinin farklı özelliği bulunmakta. Oyuna başlarken 5 tane karakter ile oynuyorsunuz . Erken bir galibiyet için oyuna başlarken karakter seçimi önemli. Takımınla kordine bir şekilde karakter ile başlamalısınız.Oyun modun da üç mod var bunlar; Sihirdar Vadisi- Uğursuz Kuruluk ve Sonsuz Uçurum ve Orman Koridoru diye arılıyor. Bu modların görselliği ve oynamaları  farklılık göstermekte.

Bu arada League Of Legends; Vodafone FreeZone Gaming portalına eklenmdi. 30 haziran 2021 Türkiye Vodafone FreeZone Wild Rift 5G turnavası yapılmakta olduğunu hatırlatırız.

 

League Of Legends Nasıl Oynanır!!

League Of Legends Nasıl Oynanır; kısmına gelecek olursak. Öncelikle oyuna giriş yapıyorsun. Girişten sonra eşleşme oluyor ve karakterinizi seçiyorsunuz. Tank , büyücü, nişancı, suikastçı. savaşçı olarak karakter alıyorsun. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken ve oyun kazandıracak bir tüyo; takımınız ile kordine bir şekilde hero seçimi yapmak gerek.

League Of Legends Koridorlar

Oyun karakterleri hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacak. Hangi hero hangi koridor veya özellikleri neler gibi bilgilere sahip iseniz rahatlıkla oyuna dahil olabilirisiniz.  Bu oyunda amaç koridor açmak ve kuleleri yıkarak rakip merkezi yıkmak üzerine kuruludur. Ayrıca ormanı kesmek güçlendirme ve altın kazandırma yanı sıra oyun gidişatını değiştirmekte. Size uygun koridoru seçin ve rakibi yok edin. Bunlardan başka galibiyet için ideal sihirdar büyüleri ve eşyaları kullanmak takımı zafer ulaştırır. Oyuna Google Play üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz!

 

İyi Oyunlar!!

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Angry Birds 2 Kuşlar ve Özellikleri!!

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478