e
sv

Minecraft Nedir&Nasıl Oynanır!!

avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft Nedir&Nasıl Oynanır!!

Merhaba bu yazımızda sizlere Minecraft Nedir ve Nasıl Oynanır hakkındaki konuyu ele alacağız. Minecraft;16 Mayıs 2009’da piyasaya sürülen ve sürüldükten sonra da çokça oynanan ve konuşulan bir oyun olmuştur. Nitekim oyun Aile Çalışma Ve Sosyal Bakanlı tarafından kaldırılma kararına kadar gelmiş bir oyun.

Kısaca anlatmak gerekirse Minecraft; bloklar halindeki bir tasarım oyunudur. Oyun, ilk bakışta berbat grafikleriyle dikkat çekmekte fakat bu grafiklere aldanmamanızı ederim. Çünkü haritasının sonu olmayan bir oyun türü. Oyun; doğadaki madenleri kullanarak yapılar inşa etmenizi istiyor. Bunun dışında geceleri ortaya çıkan yaratıklarla mücadele etmenizi istiyor. Oyunda hayal gücünüze bağlı olarak ev, saray, bina, şato, köy, kasaba gibi yapıları yapmanıza olanak veriyor. Oyunu Google Play Stordan indirebilirsiniz.

Minecraft Nasıl Oynanır!!

Oyuna ilk giriş yaptığınızda; doğada yapayalnız, eliniz ve çantanız boş bir şekilde başlıyorsunuz. Oyun diğer çevirim içi oyunlar kategorisinde olmadığı için arkadaş seçeneğini sizlere sunmuyor. Oyunda gördüğümüz her şeyi kırabiliyor ve toplayabiliyoruz ve topladığımız materyalleri istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz.

 

 

Oyunda ilk  olarak yapmanız gereken şey ağaç kesmek olacak. Elinizi çabuk tutup, gece olmadan 3-5 tane ağacı kesip düşen kutuları toplayın. Boş eliniz ile kırabileceğiniz en güçlü materyal ağaçtır. Zaten kesemeseydiniz oyun ilerlemeyecekti. Ağaçtan düşen hammaddeyi kalasa çevirip kazma, kürek, keser gibi el aletleri yapıyorsunuz ve yaptığın bu işlem Crafting oluyor. Minecraft Oyunun:ilk ve kilit noktası Crafting’tir.Oyun iki mod olarak sunuluyor. Birinci modda hayatta kalmak için uğraş iken ikinci mod ise Creatif becerilerinizi ortaya çıkarma şansı sunuyor size.

Diğer merak ettiğiniz oyunlar hakkında bilgilendirmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Minecraft : Crafting Nasıl Yapılır!!

Crafting işlemi oyunda kilit nokta olmasının nedeni kesip elde ettiğimiz materyalleri bu işlem sayesinde gerçekleştiriyoruz. Lafı uzatmadan söyleyecek olursak ne lazımsa bu işlemle ulaşırız. İlk aşamada ağaç kesiyoruz kestiğimiz ağlardan kalas ve sap benzer madde alıyoruz . Bütün bunları yaparken gece ortaya çıkacak canavarları unutmamalısın ki hayatta kalmayı devem edebilesin. Siz ziyaretçilerimiz için Minecraft’ı kısaca derlemeye çalıştık. Hadi sende özgür, yalnız ve sonu olmayan oyun keyfine başla.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Brawl Stars Barley: Özellikleri !!

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478