e
sv

Apex Legends: Nedir ve Nasıl Oynanır

avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apex Legends Nedir!!

Apex Legends: Nedir ve Nasıl Oynanır! 4 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmış battle royale türündeki bir oyundur. Apex Legends: Hayatta kalma üzerine kurulu ve ücretsiz olarak indirilip oynanabilmektedir.

Apex Legends:  Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun, ücretsiz olmasının yanında para ödeyerek üstünlük sağlama içermemektedir. Bu özelliği, oyuncular tarafından tercih edilmekte. Oyun çıktığı ilk günden beri rekor kırmaya devam ediyor. EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre yayınlandıktan sonki saatlerde 1 milyon, yayınlandıktan birkaç gün sonra ise 10 milyon oyuncuya ulaşmıştır ve Twitch’te ilk sırada olmayı başarmıştır. Apex Legends  ilk haftalarda 25 milyon oyuncu sayısına ulaşan oyun, tüm rekorları alt üst etmiştir. Bu nedenle Apex Legends’ın, Fortnite & PUBG’nin en büyük rakibi olacağı ve hatta bu oyunları tahtından edeceği konuşulmuştu. Geliştiricisi oyunda sadece bir modun olduğunu be oyuncu kitlesi tercihe göre yeni modlar olacağını söyledi.

Apex Legends Nasıl İndirebilirim!

Oyunu Google Play üzerinden rahatlıkla indirmektesiniz. Apex Legends’ı bilgisayarınıza ücretsiz indirebilmek için öncelikle Origin uyulamasını indirmeniz gerekli. İndirdikten  sonra bir hesap oluştur ve mücadeleye gitmek için hazır ol. Ardından Apex Legends’ı  burdan Origins kütüphanenize ekleyip bilgisayarınıza indirilmekte.

Apex Legends Nasıl Oynanır!!

Apex Legends’ta 60 oyuncu ile veya üçlü takımlar halinde halinde oynanmakta. Oyuncuların haritaya indikten sonra silah veya ekipmanlarını toparlayıp mücadeleye girmeleri gerekmekte. Apex Legends’ı aynı tarz oyunlardan ayıran bir özelliği vardır; farklı yeteneklere sahip karakterleri seçip oynamaya başlayabilirsiniz.

Apex Legends’te sekiz legend  yer almaktadır. Her karakterin birer pasif, taktiksel ya da ultimate yeteneği bulunmaktadır. Klavyedeki ”q” tuşu ile karaktere özel başka bir yetenek ortaya çıkartılabilir; ”f’‘ tuşuyla ise karakterin ultisi kullanılmakta.

Oyundaki Silahlar !!!

Ağır Saldırı Tüfekleri

Alt Makineli Silahlar

Hafif Makineli Tüfekler

Keskin Nişancı Tüfekleri

Çifte Tüfekleri ve Tabancalar bulunmaktadır.

Karakterler ise; Saldırı, Savunma, Destek ya da Keşif sınıflarından oluşmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Call of Duty Mobile: Sezon-5 Ne Zaman Geliyor!!

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478