e
sv

Roblox Nedir

avatar

Cngzerdn

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Roblox Nedir

Roblox Oyunu; son yıllarda çok popülerlik kazanan bir oyundur. Özellikle 8-18 yaş aralığındaki oyuncuların tercih ettiği bir oyundur. Bu yazımızda özellikle çocukların tercih ettiği; Roblox Oyunu hakkında bilgi vereceğiz. Roblox Oyunu: Çevirim içi oynanan  bir oyundur. Çevirim içi bir oyun olduğu için; çocuklar açısından güvenli olup olmadığı merak edilmektedir. Sohbet kanalında içerik açısından belirli kelimeler engellenmişti bunun nedeni güvenlik hassasiyeti olduğunu göstermektedir.

Roblox Oyunu Nedir?

Roblox Oyunu: İçeriğinde bulunan boş ve üç boyutlu bir resim gibi düşünelim. Bu resmi oyuncuların kendileri tamamlaması ve çevrim içi platformda takım kurulabilen bir oyundur. Gelişmiş sohbet filtresi sayesinde su istimale açık olmadığı düşünülüyor. Şikayet edilen oyun odaları anında kapatılmak gibi önlemler alınıyor. Robox Oyunu: İçerisinde oyun oynamak için robuk para birimi bulunduğundan zaman içerisinde gerçek para birimi açısından çocuklar robuk almak için aile fertlerine yöneltmekte.

Robox Oyunu: Yarış, rol yapma oyunları, simülasyon ve engel aşma gibi pek çok çeşidi kapsayan oyunun çok  fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Sanal dünyada çocukların oyunlarını ebeveynlerin kontrol etmesi gerekir. En güvenli oyun bile bağımlılık yapabildiği için tehlike beyan edebilir. Bu sınırı ebeveynlerin koyması yararlıdır.

Robox Nasıl İndirilir?

Robox Oyunu:İndirmek isteyen kullanıcı öncelikle www.roblox.com  internet adresine giriş yapmak zorundadır. Adrese girişten sonra indir linkine tıklayarak kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dünya da en çok oyuncuya sahip olan oyunlardan bir tanesi olan oyuna kayıt işleminin ardından kullanıcı sayfası etkin hale gelir. Karşınıza gelen bölümde oyun kategorisine giriş yapılır. Ardından pek çok oyun seçeneği karşınıza gelecektir. Karşınıza çıkan seçeneklerde kategoriler içerisinde kendi renk seçeneklerini oluşturabilen oyuncuların oldukça ilgisini çeken bir oyun olmuştur.

Robox Nasıl Oynanır:

Oyuna üye olmanın ardından karşınıza gelen roblox oyun seçeneklerinden bir tanesine tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Ana sayfada bulunan indir butonuna tıklayın. Oyun kolaylıkla indirilmektedir. Oyun içerisinde oynamak istediğinizde blok rengi boyutu kendi isteğinize göre değiştirerek sanal dünyanızı oluşturabilirsiniz. Kısaca  Oyun: İçerisinde yer alan oyunlar farklılık göstermektedir. Sistem üzerinde kullanıcıların özgürce platform oluşturabilmesi sanal oyunlarda herkesin birbirinden farklı bir ayrımı olduğunu göstermektedir. Bu nedenle her oyun kişilere has farklılıklar içermektedir. Haydi sizde FRoblox oynamanı heyecanını yaşamaya başlayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Gökhan navruz3 yıl önce
 • Öncelikle herkese iyi eğlenceler.Bu bilgileri bizimle paylaştığı için apkoyunevi.com’a teşekkür ederim…

Sıradaki içerik:

Tennis Clash: Online League

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478